INGINER OFERTARE-CONTRACTARE

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cunoscuta firma privata activand in sectorul de conceptie si realizare de sisteme de centrale termice si instalatii de incalzire, instalatii de ventilare-climatizare cautam o persoana serioasa pentru postul de

Inginer Ofertare-Contractare

Rolul

Intocmeste ofertele comerciale in cadrul proiectelor;
Raspunde de alegerea celor mai adecvate solutii tehice in functie de specificatii;
Raspunde de intocmirea celor mai competitive oferte comerciale cu respectarea cerintelor tehnice;
Asigura suportul tehnic pentru agentii de vanzari, recomandand ofertarea produselor in functie de cerintele clientilor si de specificul locului de montaj;
Mentine relatia cu furnizorii pentru a face comenzi.

CERINTE

De preferat absolvent Politehnica;
Experienta intr-un post similar;
Experienta in domeniul industrial reprezinta un avantaj;
Cunostinte operare calculator;
Cunostinte de limba engleza, franceza este un avantaj;
Persoana foarte organizata, capabila sa coordoneze si sa gestioneze mai multe activitati;
Initiativa, orientarea catre obtinerea de rezultate, abilitatea de a rezolva problemele in timp optim.

BENEFICII OFERITE

Se ofera: conditii de munca foarte bune, salariu competitiv, posibilitati de promovare.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.