Inginer ofertare

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Studierea caietelor de sarcini si a cererilor de oferta sau a proiectelor tehnice, daca este cazul
- Discutii cu beneficiarii finali, proiectanti, consultanti, in vederea lamuririi tuturor aspectelor tehnice
- Stabilirea solutiilor tehnice pentru sisteme electrice, de automatizare si SCADA
- Transmiterea cererilor de oferta catre inginerii de vanzari, punctual pentru fiecare categorie de produse in parte
- Transmiterea cererilor de oferta catre furnizori, in cazul lucrarilor subcontractate
- Analiza si selectia ofertelor primite de la furnizori
- Intocmirea ofertelor tehnico-financiare complexe (echipamente de camp, tablouri de automatizare, tablouri de alimentare si comanda motoare, configuratii de automate programabile, sisteme de curenti slabi, sisteme SCADA)
- Elaborarea documentatiei de participare la licitatii (inclusiv experienta similara, proiecte de referinta, etc)
- Transmiterea ofertelor catre clienti
- Clarificarea aspectelor tehnice ulterioare
- Urmarirea ulterioara o ofertelor pana la stadiul de contractare lucrare

CERINTE

- Studii tehnice de profil
- Experienta profesionala similara, relevanta

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.