INGINER OFERTARE

VEL SERVICE S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza cerere de oferta, verificarea documentatiei, analiza si verificarea proiectului din punct de vedere tehnic, face propuneri de schimbari tehnice a solutiilor tehnice;
- emite cereri de oferta catre furnizori si catre subantreprenori de specialitate si intocmeste analiza comparativa intre ofertele primite;
- verificarea cantitatilor date de proiectant, mentinerea legaturii cu proiectantul pentru obtinerea obiectiunilor si discutarea eventualelor solutii tehnice;
- intocmeste norme locale, face analiza de pret pe activitati si/sau le incadreaza in norme de deviz;
- intocmeste lista cantitatilor de lucrari, calculul cost de santier, graficul de executie a lucrarilor, graficul de plati, dosarul ofertei;
- obtine informatii relevante pentru emiterea ofertei;
- participa la licitatii pentru discutii tehnice si/sau financiare;
- documentarea, studierea, corelarea şi adaptarea de noi tehnologii în activitatea de execuţie în vederea aplicării acestora pentru creşterea productivităţii societăţii;
- documentarea şi studierea materialelor noi în vederea implementării în execuţie a acestora;
- analizarea formularelor de contract, propunerea amendării acestora numai în interesul societăţii;
- intocmirea bugetelor de executie, luarea de masuratori in santiere si intocmirea de situatii de plata;
- urmarirea procesului de executie, in colaborare cu compartimentele de executie, aprovizionare si contabilitate si intocmirea de raporturi lunare de analiza a performantelor comerciale inregistrate;
- verificarea situatiilor de plata a subantreprenorilor;

CERINTE

Competente profesionale cerute:
- Studii tehnice finalizate (specializari: constructii civile si industriale; instalatii apa, canalizare, termice, electrice; drumuri si poduri; petrol si gaze; hidrotehnice)
- experienta similara de min. 3 ani;
- experienta in utilizarea de soft-uri pentru licitatii (reprezinta avantaj WinDev);
- cunostinte de limba engleza;

Competente individuale necesare:
- excelenta capacitate de organizare, de a lucra cu termene limita si atitudine orientata pe rezultate;
- simt de raspundere si implicare profesionala;
- o dezvoltata aptitudine de comunicare, de lucru in echipa si abilitati de bun negociator;
- determinare si preocupare pentru ridicarea nivelului profesional;
- capacitate analitica;
- persoana dinamica, competitiva, ferma si cu un dezvoltat spirit de initiativa;

Atentie! Numai persoanele care corespund cerintelor intocmai, si implicit standardelor companiei, vor fi selectate pentru interviu.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial fix motivant
- sistem de bonusare avantajos
- oportunitatea de a lucra pentru o companie puternica

Incepand cu anul 2010, Vel Service ataca agresiv si cu profesionalism piata marilor antreprenori generali din Romania.
Urmarim atragerea celor mai importante contracte pe domeniile vizate (infrastructura rutiera, retele de apa si canalizare, retele electrice si retele de gaze) bazate atat pe investitii din fonduri europene, cat si pe investitii private.
In demersul nostru ne bazam pe profesionalismul oamenilor din echipa si pe competentele top managementului.