Inginer ofertare

VERTICAL DESIGN. SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Intocmirea ofertelor comerciale in baza cererilor de oferta primite de societate telefonic, pe mail sau fax, primite de la directorii de vanzari sau in baza tablourilor de tamplarie puse la dispozitie de catre clienti;
-Consilierea clientilor in vederea identificarii celor mai potrivite solutii tehnice si comerciale;
-Asigura suportul tehnic pentru directorii de vanzari, elaborand ofertele comerciale in functie de cerintele clientilor si de specificul locului de montaj;
-Prospecteaza piata furnizorilor de accesori din romania;
-Achizitioneaza diverse materii prime, materiale si accesorii;
-Prospectarea pietei pentru lucrari noi;

CERINTE

Studii superioare tehnice
Experienta constituie un avantaj
Cunostinte bune de Autocad
Cunostinte bune de limba Engleza

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv, telefon mobil, servicii medicale gratuite. training-uri.

VERTICAL DESIGN are ca si obiect de activitate vanzarea urmatoarelor produse: usi glisante, usi rotative, usi glisante, usi metalice, usi de garaj, usi industriale, usi speciale (antifoc, antiefractie, antiradiatii, pentru spatii frigorifice), stergatoare de praf,. Totodata asigura atat instalare cat si service pentru produsele furnizate precum si pentru produsele achizitionate de la alt furnizor in cazul in care clientul solicita acest lucru.