INGINER OFERTARE

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pentru clientul nostru, cunoscuta firma privata care comercializeaza o gama larga de usi: automate- glisante si rotative- imprejmuiri profesionale, sisteme clasice si electronice de ghidare a accesului in spatiile publice, usi de garaj, usi speciale (antifoc, antiefractie, antiradiatii, pentru spatii frigorifice), usi industriale, compartimentari pentru facilitati sanitare publice, cautam o persoana serioasa pentru postul de

Inginer Ofertare

- Intocmeste ofertele comerciale in cadrul proiectelor mari;
- Raspunde de alegerea celor mai adecvate solutii tehice in functie de specificatiile solicitate in caietele de sarcini;
- Reaspunde de intocmirea celor mai competitive oferte comerciale cu respectarea cerintelor tehnice;
- Sustine ofertele;
- Face desene in AUTOCAD (daca persoana cunoaste Autocad);
- Asigura suportul tehnic pentru agentii de vanzari, recomandand ofertarea produselor in functie de cerintele clientilor si de specificul locului de montaj;
- Analizeaza impreuna cu coordonatorul de marketing ofertele concurentilor pentru a sublinia in ofertele proprii avantajele competitive;
- Mentine relatia cu furnizorii pentru a face comenzi;

CERINTE

- Absolvent de studii tehnice;
- Experienta 1-2 ani intr-un post similar;
- Cunostinte operare calculator;
- Cunostinte de limba engleza;
- Persoana foarte organizata, capabila sa coordoneze si sa gestioneze mai multe activitati;
- Dinamism, ambitie;
- Initiativa, orientarea catre obtinerea de rezultate, abilitatea de a rezolva problemele in timp optim.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera: conditii de munca foarte bune, salariu competitiv.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.