Inginer MW/GSM/UMTS

Mira Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza, configureaza si instaleaza echipamente GSM/UMTS (Siemens, Alcatel, Ericsson), sistem radiant, masuratori cu site master;
- coordoneaza, configureaza si instaleaza radio relee (NEC, Alcatel, Ericsson);
- coordoneaza, configureaza si instaleaza echipamente ISP (switch, router, modem-uri radio).

CERINTE

- studii in domeniul telecomunicatiilor;
- cunostinte concepte de baza radio, TCP/IP;
- experienta minim 6 luni in domeniu;
- apt pentru lucru la inaltime;
- permis conducere categoria B, fara incidente;
- limba engleza nivel mediu;
- disponibil deplasari in tara si strainatate.

BENEFICII OFERITE

- conform competentelor

MIRA Telecom este o companie care activeaza in domeniul telecomunicatiilor, cu peste 140 de angajati, cu sediul central in Bucuresti si 4 filiale in Bacau, Brasov, Cluj Napoca si Craiova. Principalii clienti sunt operatori de telefonie mobila din tara si strainatate, institutii guvernamentale din Romania, pentru care oferim solutii la cheie care includ proiectare radio, achizitii si constructii civile pentru site-uri, instalare, integrare, comissioning si mentenanta.
MIRA Telecom ofera un mediu de lucru performant, unde sunt promovate valoarea si inovatia, creand conditii de dezvoltare personala si profesionala. Angajatii participa atat la traininguri pentru dezvoltarea abilitatilor manageriale, cat si la cursuri tehnice de specializare organizate de operatori de telefonie mobila sau de producatori de echipamente.