INGINER MENTENANTA-INDUSTRIA ALIMENTARA

SC ALKA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul postului: asigura desfasurarea eficienta si eficace a activitatilor de intretinere utilaje sectii productie, prin planificarea riguroasa si urmarirea atenta a interventiilor curente si a lucrarilor de mentenanta.

Sarcinile principale includ:
- preia solicitarile de interventie tehnica de la personalul de specialitate din sectiile de productie
- identifica necesarul de specialisti si piese de schimb pentru derularea eficienta a lucrarilor de interventie
- transmite specialistilor din serviciul Tehnic comanda de lucru, in legatura cu solicitarile de interventie din sectiile de productie
- monitorizeaza stadiul efectuarii interventiilor, respectiv urmareste rezolvarea problemelor care au facut necesara interventia; mentine legatura cu personalul de specialitate din sectiile de productie
- planifica, impreuna cu sefii de schimb si sefii de sectie, derularea lucrarilor de reparatii la echipamentele si utilajele din productie, in conformitate cu planul anual de intretinere si cu dispozitiile conducerii firmei
- creeaza si intretine baza de date cu reparatiile curente si capitale ale utilajelor si echipamentelor

CERINTE

- absolvent de Politehnica
- minim 1 an de experienta intr-un departament de intretinere, preferabil la o companie multinationala
- abilitati de planificare dezvoltate, abilitati de comunicare dezvoltate
- atentie la detaliu dezvoltata
- cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv, bonuri de masa
- oportunitatea de a lucra intr-un mediu cu complexitate tehnica ridicata intr-o echipa de profesionisti

DESCRIEREA FIRMEI

Producator si distribuitor de produse alimentare.