Inginer mentenanta

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.

RESPONSABILITATI:

- Urmareste si coordoneaza planurile de mentenanta;
- Colaboreaza cu echipa de mentenanta, verifica programul, schimburile si rapoartele de activitate;
- Ajuta echipa si se implica in teleconsultanta cu alte firme de servicii in vederea solutionarii defectelor;
- Identifica componente si pune diagnostic;
- Urmareste activitatea firmelor de service extern si participa impreuna cu managerul mentenanta la incheierea contractelor;
- Gestioneaza cu sefii de departamente listele de piese de schimb pentru fiecare utilaj;
- Intocmeste liste cu defecte si planifica impreuna cu managerul de mantenanta planuri de interventie;
- Urmareste nivelul stocului din magazie si necesarele de piese de schimb;
- Participa la receptia pieselor de schimb;
- Gestioneaza SDV-urile;
- Participa la punerea in functiune a utilajelor;
- Participa la intretinerea cladirii;
- Este responsabil de furnizorii de sevicii si piese de schimb

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Cautam pentru clientul nostru, o companie din domeniul productiei tipografice, o persoana care sa ocupe postul de Inginer mentenanta. Acesta trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- Experienta minim 2 ani in domeniu si coordonare echipe de minim 5 persoane;
- Studii superioare tehnice(electronica, tcm, electromecanica, electrotehnica);
- Cunostinte operare PC;
- Cunoasterea sistemelor informatice de gestiune integrata;
- Limba engleza obligatoriu - italiana (avantaj);
- Experienta minima in activitatea de selectie furnizori/oferte/contracte in domeniul industrial;
- Experienta minima cu documente financiare;
- Experienta minima cu diverse documente de raportare;
- Experienta in domeniul utilajelor industriale/ liniilor de productie automate-tipografie constituie avantaj.

DESCRIEREA FIRMEI