Inginer Mentenanta

HUMANGEST ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste si coordoneaza planurile de mentenanta;
- Colaboreaza cu echipa de mentenanta, verifica programul, schimburile si rapoartele de activitate;
- Identifica componente si pune diagnostic;
- Gestioneaza cu electricienii si mecanicii din subordine listele de piese de schimb pentru fiecare utilaj;
- Intocmeste liste cu defecte si planifica impreuna cu managerul de mantenanta planuri de interventie;
- Urmareste nivelul stocului din magazie si necesarele de piese de schimb;
- Participa la receptia pieselor de schimb;
- Participa la punerea in functiune a utilajelor.

CERINTE

Companie producatoare care activeaza in industria textila cauta un inginer de mentenanta disponibil pentru fabrica din Giurgiu, interesat sa lucreze cu utilaje noi si performante si intr-un ambient placut.
Compania ofera cazare persoanelor din afara orasului.

Cerinte:
- Experienta minim 3 ani pe o pozitie de inginer mentenanta pe echipamente si utilaje de productie;
- Studii superioare tehnice (electronica, TCM, electromecanica, electrotehnica);
- Cunostinte bune de electrica si automatizari;
- Abilitati bune de coordonare a echipei de mecanici si electricieni;
- Cunostinte operare PC;
- Limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial atractiv, cazare in Giurgiu (pentru persoanele locate in afara orasului) si posibilitati de avansare. Programul de lucru este de luni pana vineri.

Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane.
Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane.
Humangest Group va pune la dispozitie o gama variata de servicii:
Recrutare si Selectie de Personal;
Leasing de Personal;
Administrare de Personal si Payroll;
Evaluarea performantelor angajatilor;
Training;
Outplacement;
Detasare de Personal in Strainatate