INGINER MEDIU-SANATATE

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica, selecteaza prevederile legale şi alte cerinţe aplicabile; pastreaza si arhiveaza documentele legale si alte cerinte aplicabile; urmareste respectarea legislatiei aplicabile
Coordoneaza monitorizarea factorilor de mediu (contract valabil, prelevare, plan de monitorizare, arhivare buletine-electronic si hartie, CAR pt neconformitati, costuri asociate). Comunica cu agentiile de mediu conform cerintelor autorizatiilor.
Suport pentru departamentul Facility in gestionarea problemelor legate de managementul apelor (alimentare, uzate), managementul aerului (centrale termice, aeroterme, freoni), zgomot exterior
Identifica, selecteaza prevederile legale şi alte cerinţe aplicabile – medicale; urmareste respectarea legislatiei aplicabile
Monitorizeaza realizarea examinarilor medicale de angajare si periodice. Urmareste comunicarea la departament si angajati a fiselor de aptitudine si respectarea conditionarilor medicale. Dezvolta planul de prim ajutor, gestioneaza punctul de prim ajutor, tine evidenta cazurilor de prim ajutor, le anlizeaza si dezvolta planuri de actiuni pentru reducerea acestora; asigura salvatori – instruire, vaccinare. Urmareste conformitatea aparaturii medicale utilizate (verificare). Urmareste realizarea raportului anual si implementarea masurilor propuse. Coordoneaza activitatile de comunicare si instruire cu serviciile medicale contractoare.

CERINTE

Studii superioare, nivel mediu de pregatire SSM
Atestat de responsabil Mediu
Cursuri de Management de Securitate, Sanatate
Auditor intern pentru sistemul de management de OHSAS
Utilizare PC; Word, Excel, PowerPoint
Fluent engleza

BENEFICII OFERITE

Compania ofera provocari reale, mediu de lucru competitiv si oferta financiara peste atractiva.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.