INGINER MECANIC- PROIECTARE AUTOCAD 3D SI SOLID WORKS

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie internationala producatoare de electronica in domeniu apararii. Angajata in programe de aparare in toata lumea, compania opereaza in domeniul aerosapatial, sisteme navale si terestre, comanda, control, comunicatii, calculatoare, supraveghere electronica si recunoastere, vehicule aeriene dirijate, electro-optica spatiala, legaturi de date si comunicatii militare. Compania din Romania este parte a grupului de firme international, fiind principalul furnizor roman de simulatoare si sisteme sintetice de antrenament avansat pentru Ministerul Apararii.

Realizarea de proiecte tehnice personalizate
Proiectarea diferitelor utilaje/echipamente/dispozitive
Crearea de proiecte in conformitate cu specificatile si cerintele prevazute de procedurile de lucru,
Studierea atenta a schitelor si a proiectelor concepute,
Oferirea de solutii multiple pentru fiecare proiect si alegerea celei mai economice si mai potrivite dintre acestea,
Calcule de rezistenta, proiectare structuri mecanice si metalice pentru aviatie
Sustinerea de prezentari ale proiectelor si schitelor realizate.
intretinere proiecte anterioare, asigurare suport tehnic

CERINTE

studii superioare -domeniul tehnic
cunostinte despre proiectarea asistata de calculator: ACAD, SOLID WORKS
cunostinte privind utilizarea documentatiilor tehnice
cunoasterea limbii engleze (scris, vorbit)

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv
transport asigurat