Inginer Mecanic Proiectant- cunostinte autocad 2D

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital integral strain profilat pe executia de utilaje pentru industria metalurgica: proiectare mecanica pentru diverse linii de laminare de productie, pentru diverse masini si utilaje.
Reprezentanta din Romania este pe piata din 2001, are aproximativ 50 de angajati in doua puncte de lucru care ofera consultanta si proiectare tehnica pentru proiectele oferite de firma mama.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Proiectarea diferitelor utilaje/echipamente/dispozitive pentru industria metalurgica (linii de laminare la cald, linii de productie, diverse masini si utilaje),
Crearea de proiecte in conformitate cu specificatile si cerintele prevazute de procedurile de lucru,
Studierea atenta a schitelor si a proiectelor concepute,
Oferirea de solutii multiple pentru fiecare proiect si alegerea celei mai economice si mai potrivite dintre acestea,
Sustinerea de prezentari ale proiectelor si schitelor realizate.

CERINTE

-Absolvent de studii superioare in domeniul tehnic (inginerie mecanica, TCM),
- Experienta in proiectare/desenare mecanica cu Autocad - minim 4 ani,
Cunostinte de limba engleza si/sau italiana la nivel mediu,
Cunostinte temeinice in domeniul tehnic, respectiv proiectare mecanica pentru diverse linii de productie.

BENEFICII OFERITE

posibilitatea de-a lucra intr-o companie solid organizata, cu profesionisti in domeniul proiectarii mecanice,
pachet salarial motivant ( bonusuri in functie de realizari ,ore suplimentare platite, in plus doua salarii pe an),

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.