Inginer mecanic - Ofertare

IMSAT SA SEE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Receptioneaza documentatia tehnica folosita drept baza ptr ofertare (specificatii functionale, diagrame interconexiuni, etc..) si o aduce in parametrii necesari ptr prezentare (inregistrare in sistemul intern)
- Rvalueaza datele existente si asigura existenta tuturor informatiilor complementare necesare intocmirii ofertei, in strinsa colaborare cu Depart Proiectare Electrica.
- Stabileste solutia tehnica (si o valideaza la Depart proiectare Electrica).
- Intocmeste oferta din punct de vedere tehnic si economic; ptr partea economica utilizeaza baza de date interna existenta Reprezinta un avantaj cunoasterea unui soft de ofertare
- Actualizeaza datele economice pentru subansamblurile ofertei, gestionind atit baza de date interna existenta cit si cererile de oferta proprii
- In urma receptionarii comenzii de executie, pune la dispozitia Depart Proiectare Electrica. documentatia necesara realizarii proiectului
- Actualizeaza in permanenta cunostintele despre echipamente/tehnologii noi.

CERINTE

- Studii tehnice (absolvite); de preferat UPB, facultatea TCM sau Utilaj Tehnologic; Institutul de Constructii (Instalatii pentru Constructii, Constructii Civile, Cai Ferate),
- Experienta: minim 3 ani pe o pozitie similara, preferabil intr-o firma cu acelasi profil. Reprezinta un avantaj cunoasterea unui soft specific activitatii de ofertare.
- Cunostinte foarte bune ACAD 2D, 3D.
- Cunostinte bune MS Office (Word, Excel).
- Cunostinte minim nivel mediu limbia engleza / franceza.
- Seriozitate, abilitati de organizare si planificare in vederea respectarii termenelor de predare.
- Persoana organizata, meticuloasa, cu atitudine pozitiva.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru profesionist,
- Un salariu atractiv,
- Posibilitati de dezvoltare profesionala conform performantelor obtinute.
Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale