Inginer mecanic - Ofertare

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofertare si realizare proiecte pentru:
Planuri de ansamblu si detaliate pentru executie si amenajare interioara de structuri containerizate pentru camere de comanda;
Subansamble mecanice complementare acestor structuri industriale ca balustrazi de siguranta la inaltime, usi, sisteme interioare/exterioare de distributie a aerului conditionat;
Eventual, si note de calcul pentru sisteme de aer conditionat, ventilatie si presurizare.
Intocmirea specificatiilor de materiale rezultate in urma proiectarii si a calculatiilor aferente;
Cunosterea materialelor si utilizarea caracteristicilor tehnice pentru in proiectare

CERINTE

- Studii tehnice (absolvite); de preferat UPB, facultatea TCM sau Utilaj Tehnologic; Institutul de Constructii (Instalatii pentru Constructii, Constructii Civile, Cai Ferate),
- Experienta de cel putin 3 ani pe o pozitie similara, preferabil intr-o firma cu acelasi profil.
- Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel), Doclib, Windev sau alte softuri specifice.
- Engleza sau franceza nivel mediu.
- Seriozitate, abilitati de organizare si planificare, rezistenta la lucrul cu termene stranse, atentie la detalii.
- Persoana organizata, meticuloasa, proactiva, cu atitudine pozitiva.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru profesionist,
- Un salariu atractiv,
- Posibilitati de dezvoltare profesionala conform performantelor obtinute.
Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale