Inginer mecanic instalatii

International Synergy Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conceptie (configurare, elaborare modele, definire constrangeri) si proiectare (inclusiv DDE) pentru instalatii conducte industriale (piping), echipamente statice aferente acestor instalatii, suporti etc.
- Calcul de rezistenta materialelor pentru suporti/tubulaturi, calcule de dilatare termica, conducte,
- Intocmirea breviarelor de calcul, a memoriilor tehnice, realizarea modelelor (3D), realizarea desenelor de montaj si a listelor de materiale,
- Suport tehnic pentru echipele de executie din santier.

CERINTE

- Absolvent facultate profil mecanic sau instalatii de conducte industriale (piping),
- Experienta de lucru in santiere prezinta un avantaj,
- Buna cunoastere a programelor MicroStation 2D+3D si/sau AutoCAD 2D+3D,
- Cunoastrea a cel putin un soft de proiectare piping TRICAD MS, AutoCAD Plant 3D, CADWorx Plant, AutoPLANT 3D, PDMS, PDS etc.
- Buna cunoastere de operare PC si MS Office (Word, Excel, Powerpoint)
- Limbi straine: Engleza/Franceza nivel avansat, inclusic terminologie tehnica,
- Capacitate de analiza si sinteza, capacitate de lucru cu instrumente specifice proiectarii asistate; vedere in spatiu si simt tehnic,
- Claritate in comunicare, meticulozitate, onestitate, constiintiozitate,
- Abilitate de utilizare a mijloacelor de comunicare in cadrul proiectului(email, web, soft-uri profesionale, camera foto digitala),
- Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate,
- Permis de conducere - prezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv,
- mediu de lucru profesionist,
- Expunere internationala,
- Posibilitati de dezvoltare a carierei

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si montaj instalatii de producere Biodiesel