INGINER MECANIC

TenarisSilcotub

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura buna functionare a echipamentelor din aria sa de activitate
- Urmareste imbunatatirea serviciului de mentenanta
- Respecta standardele de calitate
- Realizeaza proiecte specifice departamentului

CERINTE

-Studii superioare - Universitatea Tehnica, profil mecanic
-Experienta in domeniu - avantaj
-Limba engleza - nivel avansat
-Operare PC, Autocad
-Pro-activ, deschis la multiculturalitate, orientat spre rezultate, cu initiativa, orientat spre echipa, creativ

BENEFICII OFERITE

-Instruire continua
-Evaluarea periodica a performantelor
-Pachet salarial atractiv
-Plata chiriei pentru cei din alte localitati
-Deplasari in tara si in strainatate

TenarisSilcotub este cel mai important producator roman de tevi fara sudura de diametre mici utilizate in diverse aplicatii din industria mecanica, auto-moto, a petrolului si a gazelor naturale, industria chimica si petrochimica, industria energetica. TenarisSilcotub proiecteaza, produce si furnizeaza o gama larga de produse tubulare in conformitate cu specificatiile clientilor, pentru a face fata celor mai sofisticate cerinte, si asigura asistenta tehnica si dezvoltarea produsului, servicii logistice si livrare in termen, precum si gestiune personalizata a stocurilor.
Unitatile sale de productie se afla la Zalau si Calarasi, Romania. Unitatea din Zalau are o capacitate anuala de productie de 180.000 tone de tevi fara sudura si o forta de munca de aproximativ 1.200 de angajati, iar cea din Calarasi are o capacitate anuala de productie de 470.000 tone de otel si o forta de munca de aproximativ 300 de angajati.