Inginer Localizare Software

HighTech Passport LTD Sucursala Bucuresti Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie americana de internationalizare si localizare software angajeaza pentru sucursala sa din Bucuresti ingineri software.
Pozitia presupune:
- Evaluare volum de timp si de munca pentru partea de inginerie
- Analizare fisiere pentru identificarea potentialelor probleme de localizare
- Creare kit-uri pentru traducere
- Redimensionare si compilare proiectelor localizate
- Crearea proiecte Help si Flash localizate
- Instalare si mentinere sistemelor de operare multilimba
- Interactiune cu departamentul de inginerie din Statele Unite

CERINTE

- Absolvent/Student Automatica (calculatoare) sau inrudit
- Buna cunoastere a sistemelor de operare MS Windows
- Cunostinte bune HTML
- Cunostinte bune Visual C/C++
- Abilitati de comunicare scrisa si verbala in limba engleza
- Capacitate de rezolvare a problemelor nou aparute
- Capacitate de autocontrol, buna organizare
- Atitudine proactiva, orientare spre calitate si detaliu
- Capacitate de a lucra independent si de a indeplini deadline-uri
Plusuri:
- Experienta legata de localizare
- Familiarizare cu instrumente de lucru cu memorii de traducere
- Cunoastere Flash
- Cunoastere Mac OS
- Cunoasterea sistemelor de operare tip UNIX (Linux, SunOS, FreeBSD)

BENEFICII OFERITE

- Training intensiv, cu posibilitate de efectuare a practicii in Statele Unite
- Salariu motivant in functie de pregatire si performante
- Tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii localizare si internationalizare software