Inginer Investitii

Romrecycling SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVE: coordonarea si realizarea analizelor de cheltuieli legate de investitii; participarea activa la coordonarea activitatii de achizitionare si urmarire a derularii contractelor din punct de vedere metodologic si conceptual pentru a obtine cele mai bune conditii comerciale si tehnice pentru echipamentele, materialele si serviciile achizitionate

SARCINI SI RESPONSABILITATI:
- intocmeste analiza amplasamentului din punct de vedere tehnic si al costurilor
- participa la pregatirea analizelor de investitii
- participa la workshop-uri impreuna cu expertii in domeniul tehnic, identifica si propune solutii de eficientizare a cheltuielilor
obtine autorizatiile necesare demararii investitiei
- urmareste modul de executie a proiectelor de investitii, desfasurarea acestora, respectarea termenelor
- efectueaza receptia lucrarilor
- cand este cazul, indeplineste functia de diriginte de santier
- supravegheaza si evalueaza periodic contractele de lunga durata
- participa la procedura de ofertare/licitare; efectueaza analize de risc si de piata
- raspunde de evaluarea si supervizarea calitatii lucrarilor executate de firmele colaboratoare
- raspunde de analizarea si monitorizarea graficelor si situatiilor de lucrari si informeaza departamentele implicate cu privire la eventualele probleme intampinate
- analizeaza stadiul proiectelor prin evaluarea periodica a gradului de realizare a obiectivelor si identifica solutii pentru rezolvarea situatiilor dificile care duc la depasirea termenului de finalizare

CERINTE

- absolvent al unei institutii de invatamant superior cu profil tehnic (Facultatea de Constructii Industriale si Civile, Instalatii);
- minim 3 ani experienta relevanta in coordonarea lucrarilor de proiectare si executie, experienta in project management;
- experienta in negocieri si incheiere contracte;
- abilitati de analiza, sinteza, adoptare a deciziilor cu promptitudine;
- excelente abilitatin de comunicare, relationare si solutionare a problemelor;
- disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara;
- cunostinte de lucru cu computerul (pachetul Office nivel avansat);
- limba engleza si/sau franceza, cel putin nivel mediu;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corespunzator postului

Romrecycling este una dintre cele mai importante societati comerciale din Romania specializate in colectarea, procesarea, reciclarea si comercializarea deseurilor metalice (feroase si neferoase) si nemetalice. Romrecycling este membra a grupului multinational de firme Trafigura.