INGINER INSTALATII TERMO-ENERGETICE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Efectuarea calculelor preliminare energie electrica
o balanta energie electrica
o pierderi trafo
o consum intern de energie electrica pentru echipamentele alimentate din 6 kV
- Intocmirea fisei de bilant energie electrica
- Intocmirea si transmiterea machetelor monitorizare producatori, care permit evaluarea comportamentului pe piata de energie electrica
- Participarea la intocmirea Raportului de activitate anual ANRE
- Gestionarea contractelor de furnizare energie electrica la micii consumatori
- Asistenta pentru gestiunea contractelor de combustibil
- Asimilare cunostinte in vederea utilizarii platformelor informatice aferente pietei de echilibrare
- In timp ??? lucrul in platforma de tranzactionare

CERINTE

- Cunostinte despre piata energiei electrice si a gazelor
- Cunostinte de legislatie primara energie electrica si gaze (Legea energiei electrice-13/2007, Legea gazelor ??? 351/2004 modificata prin Legea 288/2005)
- Notiuni de baza - contracte
- Cunoasterea limbii engleze si/sau a limbii franceze prezinta un avantaj
- Abilitati de planificare si organizare
- Abilitati de comunicare
- Flexibilitate si dinamism
- Rationament numeric
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint)
- Persoana organizata, riguroasa, cu simtul responsabilitatii, cu initiativa si rezistenta la stress
- Capacitate de asimilare rapida de noi cunostinte

BENEFICII OFERITE

NEGOCIABIL