INGINER INSTALATII PENTRU CONSTRUCTII

SCC ERBASU SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania are doua posturi de inginer instalatii pentru constructii, dupa cum urmeaza:
1 post cu urmatoarele sarcini si responabilitati:
Inginer instalatii pentru Compartimentul Ofertare-decontare (Tehnic), cu urmatoarele sarcini si responsabilitati:
¿¿¿ masurarea si culegerea din santier a datelor referitoare la lucrarile executate;
¿¿¿ intocmirea atasamentelor pentru lucrarile lunare executate;
¿¿¿ intocmirea situatiilor de lucrari lunare;
¿¿¿ inaintarea situatiilor de lucrari la beneficiari pentru analizare si aprobare;
¿¿¿ asigurarea permanenta a legaturii cu reprezentantii beneficiarului, pentru lamurirea tuturor problemelor legate de lucrarile executate si prezentate la decontare;
¿¿¿ intocmirea documentatiei de incasare (factura) si inaintarea lor la beneficiar, dupa aprobarea situatiilor de lucrari inaintate.
- intocmirea documentatiei economice pentru oferta ce consta in: incadrarea articolelor de deviz, solicitarea de oferte de pr¿¿t de la furnizori, stabilirea preturilor cu care se elaboreaza documentarea economica (material, manopera, utilaj, transport), intocmirea graficelor de executie, elaborarea propriu-zisa a documentatiei economice si inaintarea acesteia catre serviciul ofertare pentru completarea acestora cu documentatia solicitata prin fisa de achizitie.
- primirea solicitarilor de lucrari lunare de la subantreprenori, verificarea acestora, corelarea cu informatiile primite din santier, acceptarea acestora la plata;
- strangerea documentelor pentru intocmirea cartii tehnice a lucrarilor executate de subantrepriza si a executantului dein santier.
1 post in cadrul departamentului Mecano-Energetic care vizeaza atat urmarirea lucrarilor de instalatii termice, electrice, sanitare si ventilatie, cat si intretinere si interventii.

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Instalatii, cu domiciliul stabil in Bucuresti sau cu posibilitati de cazare in Bucuresti.
- Experienta in domeniu: 3 - 5 ani in ofertare-decontare (instalatii ), respectiv in executie si intretinere.
- Autorizatii: instalatii electrice, instalatii termice si gaze, diriginte de santier - prezinta avantaj.
- Cunostinte operare PC (MS Office, AutoCad, etc), soft-uri speciale pentru ofertare-decontare.
- Limba engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

CONSTRUCTII