Inginer instalatii HVAC & Sanitare

SPIRALITE VENTILATION SYSTEMS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului
1. Estimare si ofertare pentru proiecte din Europa (predominant Anglia), Emiratele Arabe Unite si SUA
Rolul tău va fi de a face estimări privind necesarul de materiale pentru proiecte de instalatii HVAC si sanitare (tubulatura preizolata Spiralite® sau tabla, țevi, conducte si accesoriile necesare), de a verifica conformitatea produselor ofertate cu cerințele si parametrii tehnici din Memoriul Tehnic, de a propune soluții tehnice noi, de a întocmi oferte detaliate si personalizate pentru fiecare proiect in parte, etc.

2. Proiectare instalații HVAC si sanitare
Rolul tău va fi de a realiza proiectare completa a sistemelor de tubulatura pentru ventilații sau țevi de încălzire/răcire/sanitare. Calcularea pierderilor de presiune si dimensionarea tuturor tubulaturilor sau a țevilor, dimensionare echipamente, prezentarea tuturor avantajelor tehnice si financiare pentru folosirea tubulaturii preizolate Spiralite® in locul tubulaturii clasice din tabla, etc.

3. Quantity Surveying
Rolul tău va fi de a gestiona toate costurile legate de proiectele inginerești, de la costurile inițiale, pana la costul final ce va fi facturat către client. In calitate de QS, vei caută sa minimizezi costurile unui proiect, dar in același timp sa îndeplinim standardele de calitate necesare.

Pe măsură ce biroul din București se extinde, aceasta poate fi o mare oportunitate de a crește împreună cu noi. Acest domeniu de lucru este foarte interesant și oferă posibilități semnificative pentru dezvoltarea carierei. Avem nevoie de oameni care au o atitudine pozitiva care adauga valoare muncii sale pentru companie.
Avem produse excepționale și dorim să colaborăm cu oameni excepționali.

CERINTE

Absolvent facultate cu profil Instalații pentru construcții
Cunoștințe tehnice si experiența in instalațiile HVAC si sanitare
Bune cunoștințe AutoCad(2D/3D)
Foarte bune abilități verbale și scrise în limba engleză
Cunoștințe MagiCad, Revit sau NavisWorks constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Perspective excelente de cariera intr-un mediu de lucru stimulator
Expunerea la piețele internaționale
Contract de munca pe perioada nedeterminata;
Un mediu de lucru serios, colectiv dinamic si profesionist;
Salariu competitiv in piața;
Tichete de masa (15 Ron/zi) din prima luna;
Prime si bonusuri in funcție de rezultate
Asigurare medicala privata