Inginer Instalatii / Departament Tehnic-Ofertare

SC SIMPLEX INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea si sustinerea prezentarilor produselor (climatizare si instalatii termice)in fata clientilor existenti sau a celor potentiali;
- Participarea la simpozioane si expozitii in domeniu;
- Elaborarea, particularizarea si prezentarea ofertelor;
- Elaborarea de solutii tehnice pe baza vizitelor la obiectiv sau pe baza planurilor puse la dispozitie de beneficiar
- Oferirea de suport tehnic potentialilor clienti;

CERINTE

- Experienta in oferirea de consultanta tehnica (HVAC) – minim 2 ani;
- Experienta in vanzari sau executie pe domeniul instalatiilor (HVAC) – minim 2 ani;
- Studii superioare : Facultatea de instalatii;
- Limba engleza nivel mediu;
- Cunostinte operare PC (MS OFFICE, AUTOCAD)
- Disponibilitate la calatorii in interes de serviciu;
- Caracterizare personala: bune abilitati de comunicare, capacitatea de a lucra cu produse tehnice, seriozitate, implicare, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant in functie de experienta si realizari
- mediu de lucru placut
- posibilitatea de lucru intr-o echipa tanara si dinamica
- posibilitatea de afirmare intr-o companie in plina dezvoltare;

SIMPLEX International SRL - Importator si distribuitor direct al sistemelor de climatizare, ventilare si incalzire - gama locativa, comerciala, industriala si specializata. Reprezentant al sistemelor de climatizare CITIZEN Electric in Romania, Sisteme PPR - FVPast, sisteme izolatie - ECOFlex. Pentru mai multe detalii despre firma accesati site-ul: www.simplexinternational.ro