Inginer instalatii curenti slabi (cablare voce/date)

ROMSYS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Proiectarea, inclusiv culegerea datelor pentru proiectare din teren ¿i preg¿tirea ofertelor tehnice ¿i comerciale pentru infrastructuri de comunica¿ii voce/date (cupru, fibr¿ optic¿, radio),
- Coordonarea tehnic¿, testarea ¿i realizarea documenta¿iei finale pentru lucr¿ri de infrastructuri de comunica¿ii voce/date,
- Asigurarea suportului tehnic pentru lucr¿ri de infrastructuri de comunica¿ii voce/date.

CERINTE

- Experien¿¿ avansat¿ în operare PC – CAD, Word, Excel, Internet, e-mail,
- Abilit¿¿i de comunicare ¿i spirit de echip¿; dinamic, cu ini¿iativ¿ ¿i sim¿ de r¿spundere,
- Rezisten¿¿ la lucru în condi¿ii de stres ¿i capacitatea de realizare a obiectivelor,
- Posesor permis de conducere categoria B, cu experien¿¿,
- Cuno¿tin¿e avansate de limba englez¿,
- Disponibilitate la deplas¿ri ocazionale în ¿ar¿,
- Experien¿a similar¿ de minim 2 ani (inclusiv alte instala¿ii de curen¿i slabi: automatiz¿ri, ac¿ion¿ri, securitate, etc.),
- Constituie un avantaj cuno¿tin¿ele ¿i experien¿a avansat¿ în domeniu (cablare structurat¿, fibr¿ optic¿, arhitecturi de re¿ea, switching LAN, etc.)

BENEFICII OFERITE

- Condi¿ii de lucru într-un mediu dinamic, profesional ¿i competitiv, în cadrul unei echipe tinere,
- Pachet salarial competitiv, în concordan¿¿ cu nivelul experien¿ei si evolu¿iei profesionale.

Romsys este principala companie romaneasca furnizoare de solutii informatice si de comunicatii complexe, destinate in special sectoarelor financiar-bancar, guvernamental, telecomunicatii si marilor companii de utilitati publice. Romsys are capacitatea si experienta demonstrata in conceperea, proiectarea si implementarea de solutii informatice si de comunicatii pe o gama variata de platforme software, hardware si de retea: Unix, NT, Oracle, Java, Lucent, CISCO, etc. Romsys are statutul de prima companie romaneasca de profil informatic certificata ISO 9000 inca din iunie 1996, ceea ce confera clientilor garantia unor solutii si servicii de calitate, la nivelul standardelor internationale.