Inginer Industria Alimentara – produse congelate

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizeaza receptia calitativa a produselor congelate;
• Preleveaza probe din marfurile receptionate pe care le preda laboratoarelor autorizate in vederea intocmirii analizelor specifice;
• Intocmeste si transmite rapoarte cu privire la calitatea marfurilor receptionate;
• Verifica produsele pentru a se asigura de conformitatea acestora cu specificatiile de calitate;
• Aduce la cunostinta administratorilor orice probleme legate de activitatile pe care le presteaza in cadrul firmei;
• Inspecteaza locurile de depozitare a produselor, pentru a se asigura ca sunt respectate normele si reglementarile specifice;
• Coordoneaza si supravegheaza activitatea manipulantilor;
• Organizeaza intreaga activitate legata de controlul calitatii al produselor comercializate.

CERINTE

• Studii de specialitate (industria alimentara!);
• Disponibilitate de a lucre in depozit cu frig (-18 grade)
• Spirit de observatie foarte dezvoltat;
• Cunostinte de operare PC;
• Limba engleza nivel mediu;
• Abilitati organizatorice;
• Abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv;
• Tichete de masa.

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate