Inginer in dispecerizarea gazului X 16 - Companie Multinationala Oil & Gas

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, lider in industria petrolului, si totodata una dintre cele mai mari si dinamice companii din tara, cautam un DISPECER GAZ profesionist, dornic sa se alature echipei si sa-si dezvolte cariera. Pozitia este locata in Ploiesti.

Responsabilitati:

Asigura preluarea si distribuirea in sistem unitar si continuu a tuturor reclamatiilor privind functionarea sistemelor de distributie a gazelor naturale
Monitorizeaza permanent parametrii functionali (presiune, consum) ai sistemelor
Intocmeste toate inregistraile cu privire la activitatile de baza desfasurate in cadrul sucursalelor
Inregistreaza documentele oficiale care intra si ies din sucursale
Coordoneaza alimentarea cu gaz a sucursalelor si a clientilor; mentine relatia cu furnizorii
Stabileste prioritatile functionale ale clientilor; verifica respectarea parametrilor specifici de consum si minimizarea acestora
Operatiuni preventive pentru reducerea potentialelor daune; se asigura ca instalatiile sunt reparate in timp util de catre echipa de mentenanta
Control periodic al instalatiilor si al ratelor de consum
Serveste drept legatura intre departamentele de management, productie si mentenanta
Imbunatateste continuu standardele si procedurile activitatii de dispecerat

CERINTE

Preferabil studii superioare tehnice
Experienta de lucru ca dispecer in industria gazelor naturale
Cunostinte privind fluxurile de productie in domeniu
Engleza-nivel mediu (conversational)
Mobilitate, disponibilitatea de a se deplasa zilnic in Ploiesti

BENEFICII OFERITE

Companie multinationala, in continua dezvoltare
Traininguri in tehnologii avansate in domeniul specific de activitate
Echipa de profesionisti
Posibilitati reale de promovare

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfil our professional goals and deliver.