INGINER FORAJ / DRILLING ENGINEER

S.C. FORADEX S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC Foradex SA, companie avand peste 70 de ani de experienţă în domeniul explorării şi exploatării resurselor minerale ale subsolului (petrol, gaze, ape geotermale, ape subterane, substanţe minerale solide, roci ornamentale, etc.) si peste 8 milioane metri foraje în ţară şi străinătate, angajează pentru contracte în zona Africa ingineri de foraj cu experienta relevanta in domeniul:
• carotaj mecanic continuu
• foraj cu circulatie inversa (RC)

Job description
Foradex SA, a company with over 70 years experience in exploration and exploitation of underground mineral resources (oil, gas, geothermal water, groundwater, solid minerals, ornamental rocks, etc..) and over 8 million meters drilling in the country and abroad, hires personnel for activities in Africa. There are preferred engineers with relevant experience in:
• Continuous coring
• Reverse circulation drilling (RC)

CERINTE

Pregătire tehnică superioară şi medie, experienţă în lucrul in strainatate.
Cunostinte avansate de utilizare PC (Internet, Outlook, Excel, Word)
Cunoaşterea limbii engleze este obligatorie.
Cunosterea limbii franceze este un avantaj.
Graduated of high or medium technical studies, work experience abroad.
Knowledge of computer use (Internet, Outlook, Excel, Word, Power Point)
Knowledge of English is mandatory.
Understand the French language is an advantage.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant inclusiv salariu fix pe perioada recuperarilor din tara.
Candidaţii sunt rugaţi sa trimită Curriculum Vitae în limba română / engleză/franceza.

Offer (bonuses, benefits):
Motivating salary including fixed salary during recovery in the country.
Candidates are requested to send CV in Romanian / English / French

S.C. FORADEX S.A., cu peste 70 de ani de experienţă în domeniul explorării şi exploatării resurselor minerale ale subsolului (petrol, gaze, ape geotermale, ape subterane, substanţe minerale solide, roci ornamentale, etc.) are peste 8 milioane metri foraje în ţară şi străinătate si realizari deosebite in domeniu.