Inginer extrudare mase plastice - Mauritius

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea si coordonarea activităţii de producţie pentru funcţionarea instalaţiilor tehnologice conform cu Regulamentele de funcţionare si obtinerea de produs finit conform specificaţiilor;

- Optimizarea proceselor de producţie pentru creşterea performantei proceselor si îmbunătăţirea calităţii produsului;

- Interpretarea rezultatelor inspecţiilor si încercărilor pentru obţinerea de produs conform si limitarea obţinerii de produs neconform;

- Raspunde de implementarea Sistemului de Management al Calitatii in sectiile pe care le coordoneaza;

- Coordoneaza activitatea de mentenanţă pentru funcţionarea instalatiilor in condiţii de siguranţa;

- Coordoneaza activitatea de revizie planificata pentru aducerea instalatiilor in condiţii de funcţionare la parametri optimi si in siguranta;

- Planificarea, monitorizarea si evaluarea performantei echipei pentru realizarea obiectivelor secţiei;

- Analiza modificărilor si implementarea proiectelor de modernizare pentru creşterea capacitaţilor de producţie, îmbunătăţirea calităţii produselor finite,diversificarea gamei sortimentala, fiabilizarea echipamentelor si reducerea costurilor.

CERINTE

- studii superioare tehnice (inginer de proces, inginer mecanic, inginer automatist );

-cunoştinţe despre procese tehnologice - de fabricaţie mase plastice despre linii tehnologice etc;

-experienta in management, comunicare, negociere;

-cunoştinţe despre tehnologii de fabricaţie, utilaje si echipamente specifice industriei chimice si petrochimice (in special in domeniul prelucrării maselor plastice);

-cunostinte de desen tehnic – citirea unui desen tehnic, realizarea unei schite,unui detaliu tehnic etc;

-Operare PC: Excel, Word, Outlook, Power Point, drawing (AutoCad, CorelDraw) – constituie avantaj;

-Limba Engleza nivel avansat

-Capacitate de sinteză, gândire analitică;

-Responsabilitate, asumarea riscului , flexibilitate, rezistenta la stres şi la efort.

BENEFICII OFERITE

Relocare in Mauritius pe termen lung.

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.