Inginer Execuție Instalații Electrice

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm 1 Inginer pentru București și 1 Inginer pentru Brașov. Scopul principal al postului este asigurarea execuției lucrărilor destinate în punctele de lucru ale companiei alocate inginerului de execuție în condițiile tehnice și temporale planificate, conform obiectivelor firmei și standardelor de calitate adoptate. Concret, iată câteva exemple de responsabilități:
- Coordonarea activităților desfășurate de echipele de lucru și de către subantreprenori privitoare la lucrările încredințate
- Verificarea proiectului de execuție primit și comunicarea eventualelor neconcordanțe
- Planificarea și asigurarea necesarului de resurse materiale și umane în procesul de execuție
- Organizarea personalului alocat în vederea execuției lucrărilor – propriu și subantreprenori
- Comunicarea cu autoritățile privind execuția lucrărilor
- Asigurarea siguranței și securității muncii în șantierele desemnate
- Participarea și furnizarea de date actualizate privind stadiul lucrărilor la ședințele interne sau externe
- Asigură suport pentru întocmirea documentelor legale necesare: atestate, avize, autorizații, licențe, etc
- Colaborarea cu inginerul proiectant privind schimbările realizate în timpul execuției lucrărilor – comunicarea problemelor apărute, solicitarea de soluții, punerea lor în aplicare
- Gestionarea consumurilor de materiale, manoperă și utilaj utilizate pentru lucrarea desemnată – bonuri de consum
- Elaboorarea și furnizarea de documentații de acceptare, deviere trafic și alte solicitări specifice
- Verificarea lucrărilor executate din toate punctele de vedere – tehnic, calitativ, cantitativ, înscriere în grafic

CERINTE

Educație
- absolvent de studii tehnice superioare, preferabil în domeniul energetică / instalații / construcții
- autorizatie ANRE IIA

Experiență
- experienţă profesională în proiectarea de lucrări în instalații electrice min. 2-3 ani

Alte cerințe
- operare pachet MS Office (minim Word, Excel, PowerPoint)
- utilizare AUTOCAD
- planificarea proiectelor minim prin diagrame Gant cu alocare și nivelare de resurse
- limba Engleză mediu
- carnet conducere B
- diploma project management – constituie avantaj
- disponibilitate pentru călătorii la proiecte

Personalitate
- aptitudini de planificare, organizare
- abilităţi de lucru cu oamenii: ascultare, negociere, comunicare şi consiliere
- capacitate de a evalua şi a lua decizii, rapid și eficient
- iniţiativă, spirit practic

BENEFICII OFERITE

- Companie de top în România pe domeniul său
- Proiecte provocatoare și ambițioase care fac istorie
- Spațiu tehnic pentru realizarea de teste și încercări
- Dotări de lucru proprii activității (calculator/laptop, software licențiat, etc)
- Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști
- Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă
- Telefon mobil, abonament de voce și date
- Autoturism pentru deplasări în interes de serviciu
- Prime de Paște și Crăciun
- Tichete de masă
- Prime și bonusuri obiective de performanță
- Asigurare medicală
- 22 zile de concediu/an plătite
- Pachet salarial competitiv

Aceasta nu este doar un job, ci este o șansă de a crește profesional lucrând la proiecte inovative și de anvergură la care alții doar visează!

DESPRE CLIENT

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, unul dintre cei mai importanți jucători din piața iluminatului profesional din România. Cu o istorie de peste 18 ani, compania se mândrește cu numeroase proiecte atât pentru sectorul public cât și pentru sectorul privat precum: peste 70.000 puncte luminoase gestionate în 18 ani, în orașe mari din România dintre care peste 24.000 puncte luminoase gestionate prin sisteme smart, de iluminat inteligent (telemanagement), cele mai multe contracte de smart lighting din România, cel mai diversificat mix de tehnologii de conectivitate și comunicare folosit în proiecte de iluminat inteligent: PLC, RF, GSM-IoT, LoRa, primul oraș din România cu sistem de iluminat public gestionat inteligent în totalitate.

Ce înseamnă iluminat inteligent? Înseamnă printre altele eficiență, costuri reduse, protecția mediului: între 20-40% economii de energie și reduceri emisii CO2.Urmare a acestor proiecte, Clientul nostru este unul din motoarele cele mai importante ale acestei industrii, furnizând clienților săi competențe certificate, soluții integrate de iluminat dar și operare, gestiune și întreținere.

Compania este implicată în unele dintre cele mai mari și inovative proiecte de iluminat din țară. Pentru a enumeră doar câteva dintre tehnologiile integrate: LED, Plug & Play, IoT, telegestiune, asset management, auto-comisionare / notificare / localizare, stâlpi multifuncționali, senzori, CCTV, PHV alături de facilități integrate precum: semaforizare, supraveghere video, comunicare audio / video, butoane de panică, traversări de pietoni inteligente, smart parking, EV charging. Parteneri? Unele dintre cele mai reputate nume la nivel mondial: Schreder, Philips, FlashNet, Ghisamestieri, MK Illumination, Blachere, ELBA, 3M, Sogexi, Dual, CML.

Poduri, drumuri, străzi,, segmente de autostrada, clădiri, orașe – iată ce iluminează compania, proiecte la care este o bucurie să contribui alături de o echipă de profesioniști de top. Mediul de lucru este unul de vârf, oferind angajaților săi climatul organizațional propice dezvoltării și creșterii profesionale. Angajații existenți sunt mândri de proiectele de iluminat realizate de care beneficiază sute de mii de români în fiecare zi: uite, și eu am lucrat aici!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro