Inginer electronist telecomunicatii

BVfon Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intervine si rezolva orice problema aparuta in functionarea sistemului de telefonie si servere administrate
Instalarea, punerea in functiune si integrarea in retea a echipamentelor sistemului de telefonie
Monitorizeaza buna functionare a sistemului de telefonie
Asigura service si intretinere si se deplaseaza in teren atunci cand situatia o cere
Preia si trateaza problemele din sistemul de ticketing, telefonic sau prin mail, privitor la evenimentele aparute conform cu procedurile interne stabilite
Stabileste o foarte buna colaborare cu ceilalti membri ai echipei pentru crearea unui department puternic in cadrul companiei

CERINTE

Studii superioare finalizate intr-unul din domeniile: Tehnic, IT sau Telecomunicatii
Prezinta avantaj experienta in domeniul telecomunicatiilor, in lucrul pe/cu servere
Prezinta avantaj cunostinte cu bazele de date
Prezinta avantaj cunostinte de planificare si design in infrastructura de retele date/telefonie
Indemanare la folosirea unor scule si unelte (ex: bormasina, ciocan, surubelnita etc.) in vederea instalarii retelei
Foarte buna cunoastere a echipamentelor tehnice si a paramentrilor optimi de functionare a retelei
Experienta de minim 3 ani in activitatea de suport, implementare, intretinere si monitorizare servicii telefonie si servere
Fire dinamica si plina de energie, capabil sa lucreze sub presiune si intr-un mediu in continua schimbare
Flexibil, deschis la sugestii, gandire pozitiva
Respecta termenele stabilite si regulile si procedurile companiei
Capacitate de rezolvare a problemelor, de planificare si organizare a activitatii, de a lucra in echipa
Abilitati de coordonare si integrare proiecte
Posesor carnet de conducere auto categoria B
Cunostinte de limba engleza la nivel mediu-avansat
Disponibilitate pentru deplasari nationale

BENEFICII OFERITE

Privilegiul de a lucra intr-un grup multinational
Privilegiul de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
Acces la tehnologii de ultima ora
Formare si pregatire profesionala
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Pachet salarial atractiv
Programe de recompensare / bonusare
Instrumente de lucru: masina, telefon, laptop, altele

Companie cu capital privat 100%, cod CAEN 6190 - Alte activitati de telecomunicatii