Inginer Electronist pentru Asigurarea Calitatii

TOPEX SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza teste de validare pentru produse noi
Urmareste respectarea procedurilor de calitate pentru Productie
Intocmeste si mentine documentatie specifica de calitate sub indrumarea Directorului pentru Calitate
Sustine Departamentul Cercetare Dezvoltare pentru validarea noilor produse
Locul de munca este la sediul de Cercetare-Dezvoltare al firmei din localitatea Voluntari, langa Bucuresti

CERINTE

Inginer, profil electric; de preferat Facultatea de Electronica sau Facultatea de Automatica si Calculatoare
Experienta in domeniul telecomunicatiilor reprezinta un avantaj
Cunostinte in domeniul Asigurarea Calitatii
Flexibilitate; Dorinta de a invata
Sociabil; Comunicativ; Dispus sa aplice ce invata

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut
Colectiv tanar
Deschiderea spre o cariera in domeniul telecomunicatiilor
Asigurarea mesei de pranz in mod gratuit
Bonuri de masa
Decontarea transportului
Control medical anual
Aer conditionat

TOPEX este cea mai importanta companie in intregime romaneasca ce proiecteaza si produce echipamente de telecomunicatii destinate operatorilor de retele fixe si mobile precum si integratorilor IT&C. Are o experienta de peste 16 ani in cercetarea, dezvoltarea si productia echipamentelor de telecomunicatii civile si militare.

Portofoliul sau de produse include solutii Next Generation Network: softswitch, Media Gateway-uri pentru tehnologii TDM, VoIP, GSM si CDMA (2G, 3G+), convertoare de protocoale de semnalizare (SS7, ISDN, R2, SIP, H323), routere 3G WiFi, terminale fix-mobil (2G, 3G) si sisteme de comunicatii de voce ATC.