INGINER ELECTRONIST DISPECERAT

GROUP 4 FALCK ROMANIA / VALAHIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura buna functionare a sistemelor tehnice de securitate aflate la dispeceratul companiei (centrala telefonica, retea calculatoare, telefoane mobile);
- urmareste buna functionare, in parametri optimi a sistemelor de securitate din sistem;
- in cazul unei transmisii defectuoase a semnalului de la unul dintre sistemele de securitate, este in masura sa evalueze dimensiunea erorii de semnal, sa dea un diagnostic si sa intervina:
 Fie de la nivelul dispeceratului: ia legatura cu clientul si identifica sursa erorii (ex.: cod introdus gresit)
 Fie ia legatura cu echipajele de interventie, in cazul in care este necesara deplasarea la fata locului
- administreaza reteaua de calculatoare din dispecerat;
- asigura comunicarea cu beneficiarii si cu celelalte puncte de lucru ale societatii;
- cunoaste functionarea fiecarui echipament de securitate din sistem;
- efectueaza verificarea si intretinerea echipamentelor, truselor de scule si accesoriilor din dotare;
- respecta procedurile de securitate specifice.

CERINTE

- experienta profesionala de minim un an de zile pe un post similar
- bune abilitati tehnice
- experienta in instalarea/ exploatarea/ service dispecerate/ sisteme de securitate
- cunostinte solide de retelistica
- cunostinte solide de operare PC
- cunostinte software
- inclinatie spre documentare, informare in legatura cu cele mai recente tehnologii si cu noutatile in domeniu
- limba engleza nivel minim
- vigoare, rezistenta, dinamism, responsabilitate, initiativa

BENEFICII OFERITE

- oferta salariala competitiva in piata fortei de munca (salariu de baza, tichete de masa)
- conditii de munca legale, salariu lunar garantat, dotare corespunzatoare
- telefon mobil
- instruire la locul de munca de catre specialistii nostri cu experienta in cadrul companiei
- oportunitatea de a lucra intr-o companie internationala si cu o reputatie deosebita, intr-un mediu de lucru profesionist, in care magnitudinea clientilor deserviti si diversitatea solicitarilor acestora sunt motive de dezvoltare profesionala continua
- posibilitati reale de promovare in cadrul companiei
- spor de fidelitate

Datorita dezvoltarii continue si numelui puternic, compania noastra, Group 4 Falck Valahia, isi mareste permanent echipa. Ca urmare, pentru fluidizarea activitatii avem nevoie de un numar marit de inspectori de resurse umane, la acelasi nivel de perfomanta cu cei deja existenti.
Group 4 Falck Valahia este membra a Group 4 Securicor, companie aflata pe locul intai la nivel mondial in domeniul prestarii de servicii de securitate.
In Romania, Group 4 Securicor este prezent din 2002 si totalizeaza astazi circa 6.000 de salariati cu o infrastructura dezvoltata la nivelul tuturor judetelor.
Clientii nostri sunt companii de top pe piata romaneasca, precum: Raiffeisen Bank, Alpha Bank, City Bank, Banc Post, Banca Romaneasca, CEC, Posta Romana, Kenvelo, Kaufland, Hewlett-Packard s.a