Inginer electronist

SC PRO OPTICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitate principală- configurare sisteme de comandă dedicate cu microcontroller - (ex. PICmicro) - (embedded control system design) care cuprinde :

A) Proiectare: - hardware - proiectare asistată de calculator (CAD)- scheme de principiu, PCB (cablaj, găurire, inscripţionare)

- software – cunoaştere şi utilizare programe C++ , Assembler

- interfeţe de comunicaţii - transfer de date între sisteme (RS 232, 422, 485, Ethernet

B) Modelare - simulare –validare arhitectură sistem dedicat

C) Execuţie sistem –asistenţă la colaboratori

D) Creerea unei bănci firmware

CERINTE

Dorinţa de a-ţi construi o carieră în domeniul cercetării tehnice şi tehnologiei militare;

§ Cunoştinţe de proiectare electronică şi microcontrolare limbaj de programare;

§ Cunoştinţe avansate de limba engleză;

§ Cunoştinţe C++, LINUX

§ Cunostinte conexe:

- transfer, prelucrare si afisare semnale video (de la sensor video la display)

- proiectare circuite analogice si digitale

- proiectare surse de alimentare, comenzi pentru motoare electrice etc.

§ Spirit de echipă, creativitate, sociabilitate;

§ Capacitate de sinteză superioară, spirit analitic;

BENEFICII OFERITE

§ Salariul în raport cu performanţa;
§ Tichete de masă;
§ Diverse bonificaţii;
§ Participarea angajaţilor la profitul companiei;
§ Cursuri de instruire şi perfecţionare;
§ Participarea la conferinţe şi traininguri;
§ Posibilitatea dezvoltării unei cariere în domeniul cercetării tehnice şi tehnologiei militare .

S.C. PRO OPTICA SA. este o companie specializată în cercetarea, proiectarea, microproducţia şi comercializarea de aparate şi sisteme optice, optico-mecanice şi optoelectronice destinate în special Industriei Apărării .