Inginer electronist

INTERIM PLUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea suportului tehnic pentru executia, punerea in functiune, testarea si depanarea sistemelor de radiocomunicatii cu grade diferite de complexitate in tehnica RF: module Rx-Tx, filtre duplexoare, mixere, sintetizatoare de frecventa, transceivere, sisteme DECT;
- Testarea, reglarea si depanarea echipamentelor radio complexe (din domeniul 3-38 Ghz);
- Lucru in doua sau trei schimburi

CERINTE

- Absolvent Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, de preferinta cu specializare in domeniul radiocomunicatii;
- Cunostinte de operare PC side limba engleza- nivel mediu;
- Cunostinte/ experienta de lucru in productie sau service de aparate electronice si experienta in domeniul radio (eventual radioamator) reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist:
- Tichete de masa;
Pachet de servicii medicale intr-o clinica privata

DESCRIEREA FIRMEI

Agentia de recrutare si de leasing de personal
www.interimplus.ro

Clientul nostru este o societate specializata in proiectarea si productia de produse, furnizarea de servicii si implementarea de proiecte integrate majore in tehnologia informatiei in patru domenii principale: telecomunicatii, financiar-bancar, aparare si guvernamental, care isi are sediul in zona Pipera.