Inginer electric - Departamentul Instalatii Electrice : IMSAT Groupe SNEF

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este in Bucuresti si este subordonat Managerului de proiect, nu are persoane in subordine
Responsabilitati:
- proiectare asistata in domeniul instalatiilor electice (medie tensiune);
- dimensionare si calcul circuite electrice; realizare de scheme monofilare (Acad 2D);
- calcul de puteri ptr echipamente electrice (transformatoare);
- punere in functiune instalatie tehnologica dupa implementarea proiectului de automatizare

CERINTE

Studii tehnice absolvite: UPB, Facultatea de Electrotehnica/Energetica/Automatica
Experienta cel putin 5 ani pe o pozitie similara, preferabil la o firma ce activeaza in acelasi domeniu
Buna cunoastere a limbii engleze
Buna cunoastere a Windows 98/2000/XP ; MS Office (Word, Excel, Access) ; Outlook Express ; Internet, Acad 2D, Eplan
Autorizare ANRE grad IV A, disponibilitate la deplasari in tara si strainatate (20-30% din timpul de lucru)
Carnet de conducere cat. B
Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa
Proactiv, atitudine pozitiva, seriozitate
Capacitate de asimilare si dorinta de acumulare de noi cunostinte

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international, salariu atractiv

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale