Inginer Economist

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Construirea si analizarea costurilor de vanzare pentru diverse componente de autoturisme (securitate, iluminare, piese din plastic);
Actualizarea preturilor pieselor de autoturisme;
Participarea si asigurarea expertizei cost produs/proces la proiectele transversale din cadrul grupului Renault - colaborare cu directiile : inginerie, cumparari, etc.
Participarea la analiza performantei tehnico_economice a furnizorilor de piese de autoturism

CERINTE

Absolvent de studii superioare cu profil tehnic sau tehnico-economic;
Experienta industriala in procese technologice sau metode de fabricatie specifice domeniului auto (ambutisare materiale plastice, asamblare);
Cunoasterea constructiei si functionarii automobilului constituie un avantaj;
Gust pentru economie, argumentare si negociere;
Capacitate de sinteza, rigoare, autonomie
Cunoasterea limbilor engleza si/sau franceza ;
Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel)

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.