Inginer Documentatie

TOPEX S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune intocmirea si modificarea documentatiei tehnice a produselor dezvoltate de compartimentul de Cercetare-Dezvoltare al firmei. Inginerul de documentatie va lucra in stransa legatura cu responsabilul de proiect si proiectantii pentru elaborarea documentatiei tehnice si a manualelor de utilizare. Usurinta in comunicare orala si scrisa este esentiala. Sunt obligatorii cunostinte aprofundate (nivel de facultate) de electronica si de telecomunicatii.
Sediul in care va lucra se afla in Voluntari, zona sos. Andronache.

CERINTE

Absolvent de facultate, de preferat Electronica si Telecomunicatii sau Calculatoare ori apropiate.
Experienta practica in electronica.
Cunostintele de telecomunicatii sunt un avantaj.
Minimum o limba straina foarte bine (scris).
Capacitate si disponibilitate pentru comunicare in conditii de stress.
Se pune accent pe calitatea lucrarilor.
Seriozitate si responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Colectiv tanar si dinamic
Mediu de lucru placut (departament R&D)
Deschiderea pentru o cariera in domeniul electronicii pentru telecomunicatii
Aer conditionat
Bonuri de masa
Asigurarea mesei de pranz in mod gratuit
Decontarea transportului
Control medical anual

TOPEX este cea mai importanta companie in intregime romaneasca ce proiecteaza si produce echipamente de telecomunicatii destinate operatorilor de retele fixe si mobile precum si integratorilor IT&C. Are o experienta de peste 16 ani in cercetarea, dezvoltarea si productia echipamentelor de telecomunicatii civile si militare.

Portofoliul sau de produse include solutii Next Generation Network: softswitch, Media Gateway-uri pentru tehnologii TDM, VoIP, GSM si CDMA (2G, 3G+), convertoare de protocoale de semnalizare (SS7, ISDN, R2, SIP, H323), routere 3G WiFi, terminale fix-mobil (2G, 3G) si sisteme de comunicatii de voce ATC.