Inginer Dezvoltare Hardware

ROAD SAFETY

Job expirat

RESPONSABILITATI

In pozitia de inginer electronist in cadrul departamentului nostru, veti dezvolta solutii integrate de camere digitale, aparate de inregistrare digitale pentru autovehicule si altele.
Dezvoltarea de aplicatii hardware in concordanta cu specificatiile interne;
Depanarea si verificarea prototipurilor
EMC / fiabilitate / durata de viata

CERINTE

Minim 3 ani experienta
Cunostinte aprofundate de electronica
Notiuni solide privind utilizarea OrCAD, cunoasterea a cel putin un instrument de proiectare PCB
O buna comunicare, lucrul in echipa, abilitati de analiza si continua invatare

CONSTITUIE AVANTAJ:

Cunostinte C, C++, programare sub Linux
Dezvoltare de sisteme embedded

Road Safety este furnizor de solutii hardware si software pentru industria auto: sisteme de securitate, camere digitale pentru autovehicule, aplicatii web, .NET, pentru telefonie mobila (iOS, Android).
Cu o atitudine profesionista si orientată către client ne propunem să oferim clientilor nostri modele si solutii hardware/software puternice, la cele mai înalte standarde internationale.