Inginer - Departamentul Instalatii Electrice

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se afla in cadrul Departamentului Instalatii Electrice, este subordonat Managerului de Proiect si nu are oameni in subordine!

- Proiectare asistata in domeniul instalatiilor electrice; dimensionare si calcul circuite electrice; realizare scheme monofilare (Acad)
Calcul de puteri pentru echipamente electrice (transformatoare)
Punere in functiune instalatie tehnologica dupa implementarea proiectului de automatizare
Coordonare echipa de montaj

CERINTE

- Experienta pe o pozitie similara de minim 2-3 ani, de preferat intr-o firma din acelasi domeniu
- Studii superioare: Universitatea Politehnica - profil Electrotehnica/Inginerie electrica, Automatizari, Energetica.
- Cunoasterea, aplicarea si respectarea cerintelor de calitate pentru proiectarea in sistemul ISO.
- Autorizarea ANRE prezinta avantaj
- Cunostinte PC: MS Office (Word, Excel), AutoCAD
- Limbi straine: engleza - nivel mediu, franceza - nivel mediu.
- Carnet de conducere: categ. B reprezinta un avantaj
- Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa
- Persoana proactiva, cu atitudine pozitiva, serioasa
- Capacitate de asimilare si dorinta de acumulare de noi cunoastinte
- Disponibiltate la deplasari in tara

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un mediu de lucru profesionist, salariu atractiv si posibilitati de promovare functie de performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale