Inginer - Departamentul Instalatii Electrice

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini si responsabilitati ale postului

- Proiectare asistata in domeniul instalatiilor electice;
- Dimensionare si calcul circuite electrice; realizare de scheme monofilare.
- Calcul de puteri ptr echipamente electrice (transformatoare)
- Punere in functiune instalatie tehnologica dupa implementarea proiectului de automatizare.
- Coordonare echipa de montaj < 15 pers.

CERINTE

- Studii: UPB - Electrotehnica/ Energetica/ Automatica
- Experienta pe o pozitie similara de minim 3-5 ani
- Limbi straine:engleza sau franceza sau germana, nivel mediu
- Cunostinte foarte bune de ultilizare a PC:MS Office, Internet, Autocad, eventual Eplan
- Carnet conducere: categ B
- Seriozitate, abilitati de organizare si planificare in vederea respectarii termenelor de predare.
- Persoana organizata, meticuloasa, cu atitudine pozitiva.
- Disponibilitate de deplasare: in tara si strainatate
- Frecventa : data de lucrari

Reprezinta avantaj: autorizare ANRE

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un mediu de lucru profesionist, salariu atractiv si posibilitati de promovare functie de performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale