INGINER DEBUTANT STUDII ELECTRICE

POLYMONT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se asigura stagiu de pregatire in domeniul ingieriei electrice.

MISIUNE:

- Realizarea schemelor electice pentru diverse tipuri de autovehicule

CERINTE

Pentru posturile existente se ofera training de specialitate in domeniul Ingineriei Electrice – studii electrice autovehicule.

 Absolvent / student in an terminal al unei facultati de profil tehnic - de preferat facultatea de inginerie electrica/electrotehnica;
 Cunostinte in domeniul ingineriei electrice/electrotehnice/electromecanice
 Cunostinte de limba franceza sau disponibiilitate de perfectionare a limbii franceze.
 O prima experienta in utilizarea unor programe de tip Catia, Autocad, Proengineer, Unigraphics, constituie avantaj (industria auto);
 Sesiuni de specializare, burse, studii postuniversitare in Franta - avantaj.
 Pasiune pentru domeniul ingineriei electice/auto

BENEFICII OFERITE

Ce va oferim?

 formare profesioanala de specialitate in domeniul ingineriei electrice si formare continua post
 expunere internationala

DESCRIEREA FIRMEI

POLYMONT - Partenerul dumneavoastra dinamic si inovator!

Polymont, a fost infiintat in anul 1975, dezvoltand conceptul de mentenanta externalizata, in domeniul echipamentelor de inalta tenologie. Polymont este prezent in toate etapele procesului industrial. Cei 5 poli de expertiza sunt: Studii, Testare, Metoda, Mentenanta, Calitate. Calitatea serviciilor noastre este data de o cultura organizationala, caracterizata printr-o buna capacitate de a asculta, deschiderea spre dialog si o buna organizare. Reusita noastra este data de angajamentul aspura rezultatelor, dialogul si transaparenta, competanta globala in industrie, experienta a peste de 30 de ani de activitate, integrarea culturala a angajatilor, respectul termenelor de finalizare a proiectelor si nu in ultimul rand, o echipa formata din cei mai buni specialisti in domeniu care stiu sa surprinda de fiecare data esentialul.
In acest moment Polymont este prezent in Franta, Spania, Tunisia, Brazilia, Argentina, Chile, Rusia si Romania, avand un total de peste 1500 de angajati la nivel mondial

Pentru mai multe informatii, puteti vizita site-ul www.polymont.fr