Inginer debutant - after sales

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala importanta din industria auto:

INGINER AFTER SALES:

Sunteti in serviciul unor importanti importatori din America Latina, Caraibe, Africa.
Principalele misiuni sunt:
-Optimizarea calitatii reparatiilor efectuate la concesionari
- Capitalizarea datelor cu scopul de a ameliora calitatea reparatiilor si calitatea produselor
- Controlul costurilor de garantiei in respectul drepturilor clientilor
- Anima reteaua in raport cu obiectivele fixate de catre intreprindere
- Sa raspunda cu eficacitate cererilor de asistenta tehnica ale corespondentilor importatori
- Asigura desfasurarea si animarea operatiile de rapel
- Informeaza Biroul de Proiectare asupra incidentelor detectate asupra vehicolelor cu scopul de a ameliora calitatea produselor
Misiuni complementare :
- Asigura rolul de trainer intermediar
- Informeaza in mod regulat Polul International asupra activitatii desfasurate
- Este responsabil de trainingul permanent al unui colaborator in caz de asigurare a permanentei .

CERINTE

- limba franceza : scris si vorbit
- cunostinte de limba engleza sunt binevenite dar nu obligatorii
- inginer debutant ( Mecanica, Electronica, etc) sau cu o prima experienta
Aptitudini personale:
- Exprimare clara si sintetica: limbajul utilizat trebuie sa fie simplu si inteligibil atat pentru toti interlocutorii ( interni si externi)

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-o companie multinationala;
- training specific activitatii;
- pachet de relocare in primele 6 luni;

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.