Inginer vanzari – domeniul industrial (BIIN0311)

ArenaJobs (bucuresti@arenajobs.ro)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru un client, o firma multinationala, lider in domeniul distributiei gazelor industriale si speciale, cu sediul in zona de vest a Bucurestiului, ArenaJobs recruteaza un/a inginer vanzari.

Principalele responsabilitati sunt:
- Identificarea clientilor noi, a cerintelor si a posibilelor solutii pentru ei, cat si administrarea si dezvoltarea vanzarilor pentru clientii existenti;
- Desfasurarea activitatilor promotionale pentru produsele si serviciile oferite de catre companie;
- Mentinerea contactului permanent cu clientii companiei pe durata tuturor etapelor procesului de vanzare;
- Negocierea contractelor si ofertelor de vanzare;
- Supervizarea realizarii proiectelor de investitie.

CERINTE

- Experienta minim 3 ani in vanzarea de produse industriale;
- Studii superioare finalizate, de preferinta inginerie;
- Buna intelegere a proceselor tehnice (chimie, mecanica, metalurgie, electrotehnica, etc.);
- Carnet de conducere categoria B;
- Cunostinte utilizare PC (Ms Office);
- Limba engleza (nivel conversational).

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei in cadrul unui mediu profesionist.

ArenaJobs este o firma de internationala de resurse umane activa in Romania din anul 2007. Serviciile noastre includ recrutare, munca temporara si training. Vizitati site-ul nostru www.arenajobs.ro pentru mai multe informatii.