INGINER DE VANZARI (domeniul electric)

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea imaginii, produselor si solutiilor oferite clientilor atribuiti si celor potentiali
- Crearea si mentinerea unei bune relatii intre distribuitori si partenerii companiei
- Urmarirea comenzilor preluate la toate nivelurile
- Utilizarea si actualizarea bazei de date cu clientii
- Asigurarea ca in procesul de vanzare sunt aplicate si respectate regulile companiei
- Desfasurarea tuturor actiunilor necesare in vederea consolidarii pe piata a reputatiei companiei.

CERINTE

Studii superioare - Inginerie Electrica de preferat;
- Minimum 1-2 ani experienta;
- Cursuri de calificare in vanzari, preferabil pentru domeniul instalatii, sisteme si retele electrice;
- Buna cunoastere a pietei de produse similare;
- Abilitati de comunicare;
- Atitudine pozitiva si persuasiune;
- Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
- Rezistenta la efort si stres;
- Corectitudine si loialitate fata de firma, flexibilitate;
- Spirit de ordine si disciplina;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunoasterea limbii engleze, preferabil nivel mediu sau avansat.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix, in functie de nivelul de experienta
- Bonus din vanzari
- Bonus anual (2 transe)
- Traininguri periodice in cadrul grupului si externe
- Telefon mobil si laptop
- Masina de serviciu
- Servicii medicale private
- Tichete de masa

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie pentru pozitii de middle si top management

Recrutam pentru clientul nostru, specialistul mondial ??n sistemele pentru instala??ii electrice prin dezvoltarea de solu??ii inovative, de la cele mai simple func??iuni - protec??ie, distribu??ie, control al electricit????ii pan?? la sisteme integrate ??n managementul instala??iilor electrice ??i al re??elelor informatice.