Inginer de vanzari

Dr. Financiar Management Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vizite la clienti -CORPORATE si prezentare solutii tehnice(distribuitori/clienti etc)
Creeaza si dezvolta relatii cu clienti din domeniul telecomunicatiilor/servere etc
Identifica clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Isi planifica activitatea de vanzare
Aduna informatii despre clienti/concurenta si clientii lor

CERINTE

Studii superioare : instalatii/climatizare avantaj
Experienta minim 1 an - de preferat
Experienta in vanzare este un atu suplimentar
Cunostinte PC: Word, Excel
Carnet de conducere (B) - de preferat
Aspect profesional - business
Engleza
Profilul candidatului ideal:
Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Lucru ale firmei
Deplasari in tara frecvente
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
Abilitati de analiza si planificare
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori
Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta dvs. + comision vanzari personal
Carte de munca
Conditii de lucru occidentale (birou modern, PC etc)
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere etc"

Dr. Financiar Management Consulting recruteaza pentru un important client:

Cu o experienta de peste 10 ani in domeniul climatizarii si ventilatiei/perdele de aer si ca partener al UNIFLAYR etc, companii de renume
Compania este in curs de obtinere certificat ISO 9001:2000