INGINER DE VANZARI

Quanta Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea si vanzarea produselor companiei in Bucuresti.
- cautarea si idenificarea de noi clienti;
- prezentarea ofertelor tehnico - economice, obtinerea de comenzi, negocierea si incheierea contractelor, acorduri de plata, etc;
- consiliere tehnica si comerciala a clientilor;
- intocmirea de rapoarte de activitate si elaborarea de statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari;

CERINTE

- Studii superioare profil chimic
- Experienta minim 1 an in vanzari si negocieri in domeniul industrial
- Cunostinte bune de utilizare PC (MS Office, Internet browsing)
- Permis de conducere categ. B;
- Persoana deschisa, sociabila, capabila de a stabili si mentine relatiile cu clientii;
- Spirit de initiativa, incredere in capacitatile proprii;
- Bune abilitati de negociere si capacitate de persuasiune;
- Creativitate, seriozitate si orientare catre rezultat

Quanta Resurse Umane este o companie multinationala din domeniul Resuselor Umane, membra a grupului Quanta Italia, avand mai mult de 50 de filiale in Italia, Statele Unite si alte tari din Europa.
Portofoliul Quanta include:
- recrutare si selectie de personal
- staff leasing
- training
- outsourcing
Clientul nostru este o companie multinationala, leader pe piata producerii si comercializarii gazului lichefiat.