Inginer de vanzari

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA HR recruteaza pentru compania KLEEMAN, o persoana care sa ocupe pozitia de INGINER de VANZARI.

Responsabilitati

- Contactarea potentialilor clienti in vederea prezentarii produselor si serviciilor companiei
- Intocmirea de oferte sau alte documente aferente activitatii de vanzari
- Urmarirea ofertelor, incheierea de contracte, finalizarea lor pana la incasare
- Dezvoltarea retelei de clienti
- Ofera consultanta de specialitate clientilor companiei
- Intocmeste si transmite rapoarte privind activitatea desfasurata.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (avantaj Politehnica)
- Experienta in vanzari - este considerat un avantaj real experienta in vanzarea lifturilor
- Solide cunostinte in domeniul tehnic
- Disponibilitate pentru deplasari in provincie si strainatate
- Cunostinte de marketing si negociere
- Prezenta agreabila si comunicativa
- Atitudinea independenta si responsabila
- Experienta in utilizarea PC
- Cunostinte de limba engleza cel putin nivel mediu
- Permis auto categoria B de minim 2 ani

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 13 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA. Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Rom?nia, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind: - servicii de salarizare si administrare de personal, - servicii de recrutare si selectie de personal, - consultanta in resurse umane, - training si dezvoltare