INGINER DE SISTEM SOFTWARE

Creare Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studiază, cunoaşte, înţelege şi analizează tendinţele tehnologice în industria IT&C;
Lucrează în echipă cu alţi experţi pentru selectarea, adaptarea, proiectarea, integrarea celor mai convenabile soluţii IT&C;
Proiectează, selectează, adaptează, configurează, dezvolta, testează, implementează, integrează soluţiile IT&C;
Adaptează programele şi configuraţiile de echipament existente (împreună cu dezvoltatorii de aplicaţii şi specialiştii hardware), astfel încât noile soluţii IT&C sau cele modificate şi adaptate să asigure creşterea performanţelor organizaţiei (produse sau servicii mai bune, productivitate a muncii mai mare, condiţii specifice de muncă mai bune, operaţii şi lucrări simplificate etc.);
Informează utilizatorii despre noile facilitaţi, configuraţii, tehnologii, produse apărute şi a căror utilizare ar putea îmbunătăţi calitatea produselor şi/sau a serviciilor care fac obiectul activităţii organizaţiei (firmă, instituţie).

CERINTE

Cunostinte in materie de sisteme de operare, sisteme de fişiere, administrarea sistemelor, fişiere cu comenzi, fişiere script;
Cunostinte in materie de concepte şi arhitecturi de reţea, funcţionarea reţelelor, tipuri de reţele, medii de comunicaţii;securitatea accesului în reţea, securitatea datelor accesibile în reţea, metode şi tehnici de criptare;concepte şi principii ale bazelor de date, prelucrarea tranzacţiilor şi transmiterea mesajelor;
Internet: servere Web, servere de poştă electronică, “firewall”, alte servicii;platforme pentru aplicaţii: SAP, Lotus Notes/Domino, Microsoft SQL Server, Oracle etc. limbaje de programare a calculatoarelor (ADA, C, C++, C#, Java, Smalltalk, HTML, XML, SQL), principii de dezvoltare a aplicaţiilor, proiectarea, codificarea, testarea, implementarea programelor, instrumente pentru dezvoltarea de programe.
Permis de conducere catergoria B;

Studii:
Absolvent Informatică, electronică, electrotehnică, telecomunicaţii;
Absolvent cibernetică, statistică şi informatică economică;

Cerinte medicale:
Rezistenţă la oboseala şi solicitări efective şi intelectuale;
Acuitate auditivă normală;
Vorbire normală si clară;
Atenţie deosebită la detalii;
Apt pentru lucru la înălţime.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa;
-prime trimestriale;
- participare la profit anual.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie multinationala