Inginer de sistem / networking

Total Network Solution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:

Candidatul trebuie sa aiba cunostinte de baza si medii in ceea ce priveste domeniul de networking/communications

CERINTE

Jobul presupune cunostinte despre si in domeniile:

•Operating platforms: Windows NT/9x/2K/Me/XP, UNIX (Solaris), Linux
•Networking hardware: Gateways, Firewalls, Routers, Switches
•Networking protocols: TCP/IP,
•Telecommunications: Cisco equipments and technologies , Linux boxes.

Total Network Solution SRL este un integrator de sistem, distribuitor si dealer de tehnologii si echipamente, care asista organizatii private sau de stat prin furnizarea de solutii complexe in domeniul tehnologiei informatiei.
Ca integrator de sisteme, compania este specializata in ingineria si analiza sistemelor, solutii de securitate, solutii de dezvoltare, integrare, scolarizare si suport/mentenanta.
Ca distribuitor si dealer, TNS vinde tehnologii, produse si servicii in domeniul tehnologiei informatiei. Suntem parteneri cu firme de renume, printre care: CheckPoint, Symantec, Enterasys, RealNetworks, McAfee, Cisco, BeTrusted, Dell, IBM, HP-Compaq, Xerox si in viitor se vor incheia parteneriate si cu alti producatori de produse hardware si software.