Inginer de Sistem Informatic

PSS - Prosoft Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati care imbina cunostinte de software si hardware cu aptitudini analitice si de proiectare:

- intelegerea sistemelor software;
- crearea de solutii software;
- implementarea de aplicatii conform cerintelor;
- identificarea si solutionarea problemelor de sistem;
- culegerea de cerinte si creearea de specificatii.

CERINTE

- Cunostinte avansate de utilizare, instalare si configurare de software pentru PC (Windows/Linux, MS Office etc);
- Cunostinte bune despre structura hardware a PC;
- Cunostinte bune de SQL si minimale de administrare a unuia dintre urmatoarele SGBD: DB2, Oracle, MS SQL;
- Cunostinte bune de limba engleza (scris/vorbit), cele de limba germana constituie avantaj;
- Abilitati bune de comunicare;
- Disponibilitate de a calatori in tara si in strainatate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant adaptat postului;
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu;
- Program de instruire periodica;
- Posibilitati de afirmare.

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul.
Limbaje: C/C++, VB, Java, SQL
Platforme de dezvoltare: .NET 2003, Visual Studiu 6.0
Platforme sistem: Microsoft, IBM, Linux, Windows 2000/XP/XPe/CE
RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL