INGINER DE SISTEM - COMPONENTA RETEA – companie multinationala

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala cu pozitie majora pe piata gazelor din Romania, clientul nostru inregistreaza peste 30 de ani de experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale.
Cu o structura a actionariatului mixta, romano-franceza, societatea are sanse considerabile sa accelereze procesul de dezvoltare si modernizare, astfel incat sa devina in scurt timp o societate competitiva de nivel european.

Se asigura ca serviciul de comunicatii asigurat de infrastructura retea functioneaza conform normelor si parametrilor impusi de necesitatile de bussines si de normele din domeniu
Monitorizeaza si testeaza in permanenta nivelul de servicii retea, urmarind fuctionarea permanenta a retelor DGS
Are responsabilitatea sa rezolve toate ne-conformitatille din perimetrul retelei de comunicatii date si a salilor tehnice DGS si raporteaza superiorului direct sau dupa caz, directorului de departament.
Urmareste si dezvolta politica de securitate a retelei IT in colaborare cu departamentele
specializate
Monitorizeaza infrastructura retea si intervine pentru depanare respectind procedurilor de lucru
Face expertiza asupra echipamentelor si parametrarilor echipamentelor de retea, supravgheaza starea de avansare tehnologica a furnizorilor si face recomandari si aprecieri pentru proiectele de dezvoltare ale companiei
Configureaza retelele si echipamentele aferente conform politicilor DGS
Monitorizeaza legaturile VPN conform politicilor companiei
Coordoneaza activ realizarea proiectelor de modernizare a infrastructurii DGS.

CERINTE

Experienta minim 3 ani
Studii superioare
Limba engleza (limbaj tehnic)
Competente arhitectura si parametrari infrastructura servere/retea
Tehnici de prezentare ¿i argumentare a alegerilor facute.
Abilitati de comunicare si organizare
Responsabilitate, orientare spre echipa, comunicare, etica
Capacitati de persuasiune, atentie, meticulozitate, implicare, eficienta, proactivitate.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
Lucru intr-o echipa dinamica.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.